Choinki

Świąteczne drzewka ozdobne

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen symboliki, kojarzący się z niezwykłym klimatem, pięknem, radością, światłem, rodzinnymi spotkaniami, a także drzewkiem ozdobnym, bożonarodzeniowym. To właśnie choinka uznawana jest za jeden z podstawowych atrybutów Bożego Narodzenia i nie sposób wyobrazić sobie tych świąt bez barwnego drzewka ozdobnego.

Sztuczna choinka na pniu

Ostatnimi czasy, bardzo popularne stały się drzewka ozdobne, czyli choinki sztuczne na pniu, stanowiące bardzo elegancki element świątecznego wystroju naszego domu. Są to drzewka ozdobne typu dwa w jednym. Przykładowo: sztuczny świerk, albo sztuczna jodła na długim, naturalnym pniu świerkowym. Końcówki sztucznego igliwia mogą być ozdobione śniegiem w sprayu, cekinami lub zostać pokryte, tak jakby zroszone szkliwem, co z kolei imituje sople. Wybrane drzewka ozdobne mają nawet sztuczne „ślady” żywicy, a wśród zielonych igieł zdarzają się także brązowe, co jest zamierzonym efektem, który przybliża wygląd takiej sztucznej choinki do jej naturalnego odpowiednika. Zdarza się także, że pień takiego drzewka ozdobnego sam w sobie jest ozdobą, jeśli pochodzi na przykład z brzozy. To sprawia, że choinka wygląda bardzo oryginalnie.

Pień drzewek ozdobnych, jest przeważnie wsadzony do donicy z ziemią, w przypadku choinek naturalnych. Niekiedy spotkamy się z sytuacją, że jest on zabetonowany w donicy, tak jak w przypadku drzewek ozdobnych sztucznych. Gwarantuje to, że choinka się nie przewróci. Niektórzy producenci sztucznych choinek na pniu, dołączają do zestawu donicę, na wierzchu której jest tworzywo, przypominające wyglądem ziemię doniczkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *